Pradžia » Naujienos

ŽAIDIMAS LYG SUPUOKLĖSE

4 Vasario 2012 3,571 peržiūrų 2 Komentarai

Lietuvos moterų rankinio lygos dvidešimt pirmojo turo puošmena beabejo buvo praėjusio sezono čempionių ir vicečempionių dvikova. Puikiame Garliavos sporto komplekse susitiko HC ”Garliava-SM”, turinti sąskaitoje 28 taškus, ir “Eastcon AG-Vilniaus kolegija” su 24 taškais, kolektyvai. Šiemet čempionate jau dukart tarpusavyje žaidė  Garliavos ir Vilniaus rankininkės ir buvo pasidalinusios po pergalę 31:23 ir 26:28. Trečiame susitikime turėjo paaiškėti mikro mačo lyderis iki balandžio pirmąją ketvirtąjį kartą susitiks reguliariajame sezone.

Rungtynės prasidėjo kiek neįprastai, nes dvikovos šeimininkės Garliavos komandos žaidėjos pirmąjį įvartį pelnė tik devintąją susitikimo minutę, o iki tol varžovės jau buvo šešis kartus pasiuntusios kamuolį į oponenčių vartų tinklą. Ir atrodė, kad Kauno rajono atstovėms nesitikėti laimingos dvikovos baigties, o reikia dabar tik stengtis išvengti sutriuškinimo. Visgi, šeimininkių garbei reikia pasakyti, kad jos sukaupusios visas pastangas pamažėl ėmė mažinti susidariusį įvarčių deficitą. Ir tai joms neblogai sekasi, kuomet šešerioms minutėms užstringa iki tol ganėtinai ritmingai veikęs vilniečių variklis. Dabar jau garliavietės pelno įvartį po įvarčio ir 25 minutę rezultatą išlygina, o po to jį ir persveria savo naudai – 14:11. Pirmąjį kėlinį HC “Garliava-SM” laimėjo rezultatu 16:13.

Matyt šis vicečempionių vijimasis pareikalavo nemažai fizinių bei psichologinių jėgų, kurių galiausiai antrojo kėlinio viduryje  pritrūko. Vilnietės per dešimt antrojo kėlinio minučių pasivijo priešininkes ir dar po tiek pat minučių lygios kovos išsiveržė į priekį bei sukaupusios 1-3 įvarčių atsargą sugebėjo išlaikyti pergalingą rezultatą iki pat finalinio teisėjų švilpuko – 30:33.

13:00  Kauno raj. HC Garliava-SM – Vilniaus Eastcon AG-Vilniaus kolegija
             Teisėjai: V. Liachovičius – V. Gecevičius                             30:33(16:13)
             Inspektorius: S. Kisinas

Įvarčiai: Gintarė Onusaitytė 12/3, Aistė Jonelytė 4, Indrė Mockevičiūtė 4/1, Daiva Būtėnaitė 3, Diana Šatkauskaitė 3, Jurgita Daugėlaitė 3, Neringa Mikšytė 1(HC Garliava SM);
Erika Verbovik 10/3, Monika Perlibaitė 8/3, Gintarė Anužytė 5, Vilija Krisiūnaitė 5, Edita Kairytė 3, Žydrūnė Skendelytė 2(Eastcon AG-Vilniaus kolegija).

2min.: Indrė Mockevičiūtė 2+2+2=D, Diana Šatkauskaitė 2+2+2=D(HC Garliava-SM);

Žydrūnė Skendelytė 2+2+2=D, Erika Verbovik 2, Vilija Krisiūnaitė 2, treneris Anrejus Perovas 2, treneris Renatas Mizaras P(Eastcon AG-Vilniaus kolegija).

7m.: 4/5(HC Garliava-SM); 6/7(Eastcon AG-Vilniaus kolegija).

Į Kauną Panevėžio KKSC komanda dvikovai su RC “Širšės-Gaja” ekipa atvyko gerokai sustiprėjusi. Po ilgo gydymosi aikštelėje pasirodė Ingrida Kuodytė, Gerda Bugailiškytė, o taip pat traumą apsigydžiusi Justina Lukšytė. Ir tai suprantama, nes iki tol labiau patyrusioms panevėžietėms rungtyniauti su “širšiukėmis” buvo nelengva. Pirmuosius du susitikimus buvo laimėjusios tik po įnirtingos kovos – trimis ir keturiais įvarčiais. Permainingai ir emocinigai vyko ir šis susitikimas. Ypač audringai jaunosios kaunietės atakavo pirmoje pirmojo kėlinio pusėje, kuomet pirmavo 6:4, 9:6, 10:7. Energingų bei entuziastingų atakų ir atetityje netrūko, ypač iš RC ”Širšės-Gaja” komandos pusės. Tačiau labiau patyrusi priešininkių ekipa sugebėjo kaskart tą entuziazmą nuslopinti taikliais metimais į jų vartus. Tiesa, antroje rungtynių dalyje kaunietės dar buvo priartėjusios prie Panevėžio KKSC komandos 18:20, bet viešnios greitai atitrūko iki saugaus 5-7 įvarčių atstumo ir nugalėjo energingąsias kaunietes rezultatu 36:29(19:14).

15:00  Kauno Širšės-Gaja – Panevėžio KKSC                                      29:36(14:19)
Teisėjai: A. Žalienė – V. Kijauskaitė
            Inspektorius: B. Girdzijauskas

Įvarčiai: Justė Tamošiūnaitė 9/4, Laura Masiulevičiūtė 8/1, Elzė Pakrosnytė 6, Aira Bambalaitė 2, Erika Norkutė 2, Agnė Gerulaitytė 1, Karolina Jusaitė 1(R Širšės-Gaja);
Simona Kazlauskaitė 13/4, GintarėButkevičiūtė 7, Gerda Bugailiškytė 4, Justina Lukšytė 3, Ingrida Kuodytė 3, Miglė Aleknavičiūtė 3, Aistė Košečkinaitė 2, Greta Burkaitė 1(KKSC).

2min.: Aira Bambalaitė 2+2, Erika Norkutė 2+2, Agnė Gerulaitytė 2, Laura Masiulevičiūtė 2, Justė Tamošiūnaitė 2, Elzė Pakrosnytė 2, Karolina Jusaitė 2(R Širšės-Gaja);

Miglė Aleknavičiūtė 2+2, Gerda Bugailiškytė 2, Ingrida Kuodytė 2(KKS);

7m.: 5/8(RC Širšės-Gaja); 4/6(KKSC).

Čempionato lyderių Kauno “ACME-Žalgiris” dvikova su autsaiderėmis Vilniaus “Vilniaus bakalėja-Tauras” komanda nepranašavo inirtingos kovos – juk sukauptų taškų skirtumas buvo  milžiniškas. Kaunietės turėjo 29 taškus, o jaunosios vilnietės vos du taškus. Tai ir suprantama. Apie tą skirtumą bylojo kauniečių patirtis ir žaidėjų meistriškumas, kur ne viena žalgiriečių atstovauja arba atstovavo Lietuvos moterų rinktinę. Tačiau Lietuvos sostinės atstovės nė negalvojo lengvai pasiduoti savo tituluotesnėms priešininkėms ir kovėsi iki tol kol užteko jėgų. Įsibėgėjus pirmąjam kėliniui netgi vilnietės buvo išsiveržusios į priekį santykiu 10:9. Tuo žalgiriečių trenerį Antaną Skabalių privertė paimti minutės pertraukėlę, kad sustyguoti savo auklėtinių veiksmus aikštelėje. Nuo tada jau “ACME Žalgiris” tvirtai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir nugalėjo dideliu skirtumu 48:31(27:18).

13:00  Kauno ACME-Žalgiris – VilniausBakalėja-Tauras                     48:31(27:18)
Teisėjai: A. Žalienė –V. Kijauskaitė

Įvarčiai: Dovilė Ilčiukaitė 8, Justina Darulytė 8/1, Audinga Kniubaitė 6, Gabija Vidūnaitė 6/2, Lina Abramauskaitė 6/1, Simona Pūraitė 4, Gintarė Lydekaitė 3/1, Justina Balzarevičiūtė 3/1, Greta Sipavičiūtė 2, Elita-Marija Barkanovaitė 1, Ligita Kašelionytė 1(ACME-Žalgiris);
Kristina Karpovaitė 8, Eglė Burakauskaitė 8/3, Inesa Verbovik 6/1, Danguolė Augulytė 2, Gerda Trušytė 2, Ramunė Silko 2, Karolina Šidlovskytė 2/2, Agnė Rutkauskaitė 1(Vilniaus bakalėja-Tauras).

2min.: Viktorija Markulevičiūtė 2, Dovilė Ilčiukaitė 2, Audinga Kniubaitė 2, Justina Balzarevičiūtė 2(ACME-Žalgiris);

Kristina Karpovaitė 2, Danguolė Augulytė 2(Vilniaus bakalėja-Tauras).

7m.: 6/6(ACME-Žalgiris); 6/9(Vilniaus bakalėja-Tauras).

Turnyro lentelė:

1. ACME-Žalgiris                                                       17       15        1        1           634:493    31
2. HC Garliava-SM                                                    18       14        0       4          600:481    28
3. EastconAG-Vilniaus kolegija                              18        12       2        4          604:537    26
4. Vilniaus Šviesa-Eglė                                             19        9         1         9          585:532    19
5. Panevėžio KKSC                                                    18         8         0       10        509:566    16
6. RC Širšės-Gaja                                                       17         2        0        15         487:601    4
7. Vilniaus bakalėja-Tauras                                      19         1         0       18         544:753    2

Sekamadienį dvejos rungtynės, kur abejos vyks Kaune.