Pradžia » Naujienos

LČ: VETERANIŲ ČEMPIONATE – DEBIUTANČIŲ SĖKMĖ

1 Gruodžio 2013 3,798 peržiūrų

rankinisSavaitgalyje Kaune rungtyniavo Lietuvos veteranų rankinio čempionato dalyviai, kur KTU ir SM „Gaja“ sporto salėse vyko III-ojo turo susitikimai.Moterų grupėje grumėsi septyni kolektyvai  iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Varėnos, Pasvalio ir Ogrės (Latvija).

Pirmiausia komandos pasiskirsčiusios į dvi A ir B grupes pradėjo prelimenarinio etapo kovas. Grupės varžybose geriausiai sekėsi  RK „Klaipėda“ ir RK „Eglutė“ iš Pasvalio kolektyvams. Jos buvo geriausios ir laimėjo pirmąsias vietas savo grupėse. Šių ekipų tarpusavio mačas turėjo išspręsti Kauno turo nugalėtojų titulą.

Nepaprastai įtemptą finalinę dvikovą po pratęsimo rezultatu 12:11(6:3; 9:9) laimėjo čempionato debiutantės Pasvalio RK „Eglutė“ komanda.

Nugalėtojoms 6 taiklius metimus atliko Jovita Mikelienė, 4 įvarčius pelnė Daiva Tuomaitė, po 1 – Jolanta Grybauskienė bei Ginta Kairienė.
Pralaimėjusioms 4 tikslius metimus atliko Jolanata Mižutienė, 3 – Oresta Katkauskė, po 2 – Rimutė Kvedaravičienė ir Rita Lysenko.

„Pirmojo sezono varžybų pradžia mums yra labai sėkminga. Laimėjome trečiojo turo varžybas Kaune bei susumavus trijų turų rezultatus tapome čempionato lyderėmis. Tiesa, tas pranašumas prieš varžoves yra labai trapus, vos vienas taškas, bet vis tiek malonu jausti, kad mūsų darbštus kolektyvas po intensyvių ir nuoširdžių treniruočių daug ką gali padaryti – užduoti toną Lietuvos atvirajame čempionate bei pirmauti prieš labai patyrusias Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos komandas, daugkartines šalies čempiones bei prizininkes“, -po apdovanojimo džiaugėsi pasvaliečių vartininkė Rita Venclovienė.

Trečioji prizinė turo vieta atiteko RK „Kauno ąžuolas“ komandai, kuri taip pat po labai sudėtingos kovos irgi minimalia persvara 8:7(4:4) nugalėjo sostinės RK „Su šypsena“ septynetuką.

Tik penktoje pozicijoje liko daugkartinės šalies čempionės Vilniaus „Erra“ rankininkės. Po jų liko HK „Ogrė“ ir Varėnos sportininkės.

Šeimininkų geriausiųjų žaidėjų prizai atiteko – Jovitai Mikelienei (RK“Eglutė“), Orestai Katkauskei ( RK „Klaipėda“), Ritai Dūdienei (RK „Kauno ąžuolas“), Daivai Skačkauskaitei (RK „Su šypsena“), Daivai Janulienei (RK „Erra“),  Inetai Lazdinai (HK „Ogrė“), Aušrai Vaitulevičienei (Varėna).

7. Varėna                                                              7 taškai

Vyriausiųjų vyrų +45m. amžiaus grupėje Kaune nepralenkiami buvo daugkartiniai Lietuvos čempionai Šiaulių RK „Žemaitija“ ekipa. Jie laimėję visus susitikimus iškovojo 8 taškus ir užėmė pirmąją vietą, po jų liko jungtinė RK „Priekulė/Vainodė“ iš Latvijos komanda, treti Vilniaus RSK „Senjorai“ ekipa.

Jaunesniųjų, kurių amžius virš 35-erių metų nugalėtojais tapo Vilniaus HC „Viesulas“  klubas, toliau išsirikiavo Kauno RK „Kauno ąžuolas“, Pasvalio RK“Rankininkas“, Zarasų „Senasis ežeras“, Alytaus RK „Dzūkija“, Rygos RVR, Panevėžio HC „Panevėžys“ ir Šalčininkų „Šalčia“.

Ketvirtasis Lietuvos atvirojo veteranų rankinio čempionaturas vasario mėnesį Šalčininkuose.