Pradžia » Naujienos

LČ: DIDYSIS FINALAS – VĖL HC “GARLIAVA” – 2:0

23 Balandžio 2017 338 peržiūrų

Sekmadienį antrąsias Lietuvos moterų rankinio čempionato didžiojo finalo rungtynes žaidė šalies čempionės Kauno „ACME-Žalgiris“ ir reguliaraus sezono nugalėtojos HC „Garliava SM-CASCADA“ kolektyvai. Po įdomosios kovos pajėgesnės buvo šio čempionato lyderės Garliavos rankininkės, laimėjusios intriguojantį susitikimą minimalia persvara 35:34(17:15). Pirmoje dvikovoje prieš dvi savaites taip pat buvo nugalėjusios Kauno rajono atstovės santykiu 34:33(15:16), todėl kovoje iki trijų pergalių HC „Garliava SM-CASCADA“ pirmauja sausu rezultatu 2:0.

Kauno „ACME-Žalgiris“ komandoje pasižymėjo Audinga Kniubaitė ir Greta Burkaitė, pataikiusios po 8 kartus, po sunkios traumos atsigaunanti  Simona Kazlauskaitė pasiekė 7 įvarčius, 4 įvarčius pelnė Inesa Verbovik, 3 – Klaudija Šidlauskytė, po 2 – Viltė Lubytė ir Gabrielė Vaičiūtė, 1 – Laura Žukovaitė.

HC „Garliava SM-CASCADA“ ekipoje taikliai žaidė komandos veteranė Laima Bernatavičiūtė (11įv.) ir jaunoji Emilė Aglinskaitė (7įv.), o taip pat Kamilė Bušaitė ir Gabija Kleizaitė (po 4įv.), Evelina Dževerakaitė (2įv.), Eglė Laurinavičiūtė, Ugnė Slavėnaitė ir Greta Vaitkevičiūtė (po 1įv.).

„Tai buvo gražios ir atkaklios rungtynės, kurioms puikiai vadovavo geriausioji Lietuvos bei elitinė IHF teisėjų pora iš Vilniaus Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis. Žalgirietės, šį kartą rungtyniaudamos namuose, pirmąjį įvartį pelnė tik 4-ąją susitikimo minutę kai tuo tarpu jų varžovės savo sąskaitoje jau turėjo keturis.Vis tik dvikovos šeimininkės pamažu atsigavusios po nesėkmingos pradžios, pačios surengė šešias rezultatyvias „sausas“ atakas. Net dešimt minučių priešininkės negalėjo pelnyti įvarčių ir žalgirietės tuo metu išsiveržė  į priekį rezultatu 7:5. Tačiau tai truko neilgai. Garliavos rankininkės, pasinaudojusios minutės pertraukelės „paslauga“, po kurios  pagaliau sugebėjo  atsikratyti laikino sąstingio. Jos suderinusios savo veiksmus abejuose žaidimo frontuose  rezultatą ne tik išlygino, bet ir laimėjo pirmąjį kėlinį dviejų įvarčių pranašumu – 17:15.

Antroji susitikimo dalis irgi vyko permainingai. Reikia pažymėti, kad persvarą visą laiką turėjo garliavietės ir jų pranašumas  svyravo nuo vieno iki penkių įvarčių. Toks bangavimas galėjo HC „Garliava“ klubui brangiai kainuoti ir pagrindinis dvikovos laikas baigtis lygiosiomis. Tuomet pratęsimas ir nežinia kaip viskas taoliau vykktų. Tačiau jų laimei kaunietės paskutinėje atakoje, kai buvo likę daugiau kai trisdešimt sekundžių, sugebėjo suklysti ir viešnios išlaikė kamuolį savo rankose bei finalo serijoje antąjį kartą pergalingai užbaigė susitikimą vieno įvarčio persvarą. Šį kartą rezultatu 35:34“,- taip antrojo mačo dvikovą apibudino čempionato vyr.teisėjas Silvijus Kisinas.

Trečiosios didžiojo finalo rungtynės numatytos gegužės 4dieną Garliavoje.

Pirmadienį antrąsias mažojo finalo rungtynes sostinėje žais Vilniaus  “ALANDEKO-VICHY” ir Klaipėdos “Dragūnas-Viesulas” komandos. Pirmąjį susitikimą santykiu 41:34(22:14) laimėjo uostamiesčio sportininkės.