Pradžia » Nuostatai

Nuostatai

I. TIKSLAS, UŽDAVINIAI IR PRINCIPAI

 1. Išaiškinti stipriausias Lietuvos moterų rankinio komandas.
 2. Išaiškinti komandas įgyjančias teisę dalyvauti 2016 m. Europos taurių turnyruose.
 3. Išaiškinti gabiausias rankininkes – Lietuvos nacionalinių, jaunimo, jaunių rinktinių kandidates.
 4. Kelti rankinio žaidimo lygį Lietuvoje, ugdyti žaidėjų meistriškumą.
 5. Populiarinti rankinį, didinti rungtynių skaičių.
 6. Sudaryti galimybes komandų rėmėjams ir gerbėjams dažniau stebėti savų komandų žaidimą

II. ČEMPIONATO VYKDYMAS IR VADOVAVIMAS

Lietuvos moterų rankinio čempionatą organizuoja Asociacija „Lietuvos moterų rankinio lyga”. Čempionatą vykdo Asociacijos „Lietuvos moterų rankinio lyga” varžybų vykdymo komisija. Čempionato varžybos vykdomos pagal Tarptautinės rankinio federacijos (IHF) 2010 m. patvirtintas taisykles ir sistemas.

III. ČEMPIONATO DALYVĖS

 1. Kauno „ACME – Žalgiris“
 2. Kauno rajono „HC Garliava SM – CASCADA“
 3. Vilniaus ALAN DEKO – „VICHY“ – Vilniaus kolegija
 4. Vilniaus „LEU Šviesa – Eglė“
 5. Šiaulių „SM DUBYSA – SALVE“
 6. Klaipėdos „DRAGŪNAS – VIESULAS“

IV. VYKDYMO SISTEMA IR LAIKAS

Lietuvos rankinio čempionato moterų lygos varžybos vykdomos 2015 m. spalio mėn. – 2016 m. gegužės mėn. Čempionatas vykdomas keturiais etapais:

I etapas: 6 komandos žaidžia tarpusavyje su išvykomis 4 ratus.

II etapas: Atkrintamosios varžybos. Varžybos vykdomos taurės varžybų principu. Žaidžia atitinkamai 3 ir 6, 4 ir 5 vietas I etape užėmusios komandos. Į kitą etapą patenka komanda:

 1. Surinkusi didesnį taškų skaičių (už laimėtas rungtynes skiriami 2 tšk., už lygiąsias – 1 tšk., už pralaimėjimą – 0 tšk.).
 2. Esant vienodam taškų skaičiui, nugalėtoja laikoma komanda po dviejų rungtynių turinti geresnį įvarčių skirtumą.
 1. Esant vienodam įvarčių skirtumui, nugalėtoja laikoma komanda, pasiekusi daugiau įvarčių varžovo aikštėje.
 2. Jeigu po dvejų rungtynių komandos pasiekia savo ir varžovo aikštėje vienodai įvarčių, vykdomi 7 metrų metimai.

1 – 2 vietas I etape užėmusios komandos atkrintamosiose varžybose nedalyvauja.

III etapas: Pusfinalinius susitikimus iki dviejų pergalių žaidžia 1 vietos laimėtojas žaidžia su 4 – 5 vietų susitikimų nugalėtoju, 2 vietos laimėtojas žaidžia su 3 – 6 vietų susitikimų nugalėtoju.

Komandos pralaimėjusios pusfinalyje žaidžia dėl 3 vietos.

IV etapas: Finaliniai susitikimai dėl Čempionato apdovanojimų vykdomi iki 3 pergalių.

Darbo dienomis rungtynės pradedamos ne anksčiau kaip 18 val. ir ne vėliau nei 19.30 val.

Nuo atkrintamųjų varžybų pirmos rungtynės žaidžiamos komandos, užėmusios aukštesnę vietą reguliariajame čempionate, aikštelėje. Kitos rungtynės vykdomos kitos komandos aikštėje ir t.t.

Nuo pusfinalinių varžybų rungtynės lygiosiomis nesibaigia. Jeigu rungtynių rezultatas, pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui, yra lygus, po penkių minučių pertraukos skiriamas pirmasis pratęsimas – 2 kėlinukai po 5 min. (po pirmojo kėlinuko keičiamasi aikštelės pusėmis ir po vienos minutės pertraukos antras kėlinukas). Jeigu rezultatas vėlgi lygus, po 5 min. pertraukos žaidžiamas antrasis pratęsimas 2 x 5 min. Pasibaigus ir šiam pratęsimui lygiosiomis – vykdomi 7m baudiniai.

7m baudinių atlikimo taisyklės:

 1. kiekviena komanda, nurodydama žaidėjų numerius, skiria po 5 žaidėjas, kurioms, rungtynių pabaigoje, buvo leidžiama žaisti. Šios žaidėjos atlieka po vieną metimą (eilės tvarka: vienos komandos žaidėjos, kitos ir t.t.). Kiekviena komanda gali laisvai nustatyti seką, kuria nurodytos žaidėjos atliks metimus.
 2. vartininkės gali būti keičiamos taip kaip nurodyta taisyklėse, kad ir kiekvienam metimui. Vartininkės gali atlikti baudinį, taip kaip žaidėjos gali būti vartininkėmis.
 3. teisėjai turi paskirti vartus, į kuriuos bus atliekami metimai. Kuri komanda atliks pirmą metimą nustatoma burtais. Komanda, laimėjusi burtus, gali pasirinkti metimų atlikimo teisę – t.y. mesti į vartus pirmoms ar antroms.
 4. jei po pirmosios baudinių metimų serijos (po 5 metimus kiekviena komanda) rezultatas lygus, tai atliekama antra 7 m baudinių serija. Antrąją seriją pradeda kita komanda. Vėl kiekviena komanda skiria po 5 žaidėjas metimų atlikimui (žaidėjai atlikę metimą pirmoje serijoje, gali būti skiriami ir antrajai serijai).
 5. antroje serijoje metimai baigiami, kai viena komanda turi įvarčio persvarą, abiem komandom atlikus po vienodą metimų skaičių.
 6. baudinius atlikti leidžiama žaidėjoms ir vartininkėms, kurios yra įrašytos į rungtynių protokolą, kurios yra nediskvalifikuotos, nepašalintos iki rungtynių pabaigos ir kurių 2 minučių pašalinimo laikas yra pasibaigęs iki finalinės sirenos.
 7. ypatingi pažeidimai baudinių metu, yra baustini diskvalifikacija. Jei diskvalifikuojama, ar sužeidžiama žaidėja, kuriai reikėjo atlikti baudinį, ji gali būti pakeistas kita, kuri dar nevykdė 7 m metimo.
 8. tik žaidėja atliekanti metimą, vartininkė ir rungtynių teisėjai gali būti toje aikštelės pusėje, kur atliekamas 7 m baudinys.
 9. jei liko mažiau nei 5 žaidėjos galinčios atlikti 7 m baudinius, žaidėjos gali atlikti baudinį antrą kartą toje pačioje serijoje.

Komandų vieta Lietuvos rankinio čempionate moterų lygos varžybose nustatoma pagal surinktų taškų skaičių. Už pergalę 2 taškai, lygiąsias 1 taškas, pralaimėjimą 0 taškų. Aukštesnę vietą užima komanda, turinti didesnį taškų skaičių.

Dviem ir daugiau komandų surinkus vienodą taškų skaičių, pirmenybė teikiama komandai, turinčiai didesnį:

 • tarpusavio rungtynėse iškovotą taškų skaičių;
 • tarpusavio rungtynėse pasiektų ir praleistų įvarčių skirtumą;
 • didesnį tarpusavio rungtynėse pasiektų įvarčių skaičių (tarp 3 ir daugiau komandų);
 • pasiektų ir praleistų įvarčių skirtumą visose rungtynėse;
 • pasiektų įvarčių skaičių visose rungtynėse.

 

V. KITOS RUNGTYNIŲ VYKDYMO SĄLYGOS

Komandai, neatvykusiai į rungtynes, po svarstymo čempionato varžybų vykdymo komisijoje, įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0:10 bei komanda baudžiama pagal mokesčių ir baudų reglamente numatytą tvarką. Pateisinama priežastimi komandai neatvykti į rungtynes gali būti sąlygota dėl “force majeure” aplinkybių veikimo (šios aplinkybės suprantamos taip kaip jas nustato Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas).

Dėl įvairių priežasčių norint keisti iš anksto sudaryto varžybų tvarkaraščio rungtynių datą, klubas ar nacionalinių rinktinių treneris prieš 10 dienų turi pateikti raštišką prašymą LMRL varžybų vykdymo komisijai, kuriame nurodo rungtynių nukėlimo priežastis bei siūloma nukeliamų rungtynių datos ir laikai, kurie turi būti pasirašytinai suderinti su abiejų klubų atsakingais asmenimis. Sprendimą priima čempionato varžybų vykdymo komisija. Nukeliant rungtynes pateisinamos priežastys galėtų būti oficialios tarptautinės rinktinės ar klubo rungtynės organizuojamos EHF, IHF ir LRF, bei ligos epidemijos atveju komandoje, kai ta pačia liga serga daugiau, kaip 30% paraiškoje registruotų žaidėjų. Šiuo atveju reikalinga pristatyti pažymas patvirtintas gydytojo ir su medicinos įstaigos antspaudais. Keičiant datą dėl kitų priežasčių Lietuvos rankinio lygos klubas, rungtynių datos keitimo iniciatorius privalo sumokėti čempionato baudų ir mokesčių reglamente patvirtinto dydžio mokesčius. Priimančioji komanda ne vėliau kaip 7 dienų prieš tvarkaraštyje numatytą rungtynių datą, varžybų vyriausiajam teisėjui privalo patikslinti rungtynių laiką ir vietą. Atkeltas arba nukeltas rungtynes rekomenduojama vykdyti trečiadienį. Tokios rungtynės žaidžiamos ne anksčiau 18 val., bet ne vėliau 19.30 val. I etapo paskutinių 2 turų rungtynių nukelti vėlesniam laikui negalima, jos turi vykti pagal iš anksto suderintą tvarkaraštį ir iš anksto suderintu laiku.

Už kitus nusižengimus čempionato varžybų metu LMRL varžybų vykdymo komisijos sprendimu taikomos baudos pagal LMRL baudų ir mokesčių reglamentą. Nesutikus su paskirta bauda, galima pateikti apeliacinį skundą LMRL TGK. Klubui nesutikus su TGK išvada, galima pateikti apeliacinį skundą LMRL valdybai, kurios sprendimas yra galutinis ir priimamas balsų dauguma.

Prieš kiekvienas čempionato rungtynes turi vykti komandų sudėčių ir teisėjų brigados pristatymas. Komandos į salę pramankštai įleidžiamos prieš 40 min. iki rungtynių pradžios. Pristatymas vykdomas 5 min. iki rungtynių pradžios.

Visų etapų rungtynės turi būti filmuojamos. Už rungtynių vaizdo įrašą atsakingas namuose žaidžiantis klubas. Jei klubas neįvykdo minėto reikalavimo, yra baudžiamas nuobauda, numatyta baudų ir mokesčių reglamente. Vaizdo įrašą klubas privalo saugoti iki čempionato pabaigos. Komandos negali reikalauti iš VVK, kad komisija peržiūrėtų rungtynių vaizdo įrašą dėl įvairių klausimų, jeigu nepateiktas protestas. Atvykusi komanda negali reikalauti iš šeimininkų komandos rungtynių vaizdo įrašo arba tai daroma geranoriškumo pagrindais.

Komandos privalo turėti dvi skirtingų spalvų aprangas, atitinkančias žaidimų taisykles (visoskomandos vartininkės privalo turėti trijų vienodų spalvų aprangas). Rungtynėms aprangos spalvą renkasi komanda, įrašyta tvarkaraštyje pirmąja. Antroji komanda atitikus spalvai privalo pakeisti savo aprangą.

Žaidėjos visą sezoną privalo žaisti su tais pačiais numeriais, kurie buvo nurodyti paraiškoje. Galima keisti žaidėjų numerius pateikus prašymą LMRL direktoratui bei sumokėjus LMRL mokesčių ir baudų reglamente numatytą mokestį. Privaloma pildant rungtynių lapą žaidėjų numerius įrašyti didėjančia tvarka (Nr. 1,2,3,4 ir t.t.). Sutinkamai su EHF rekomendacijomis, pildant rungtynių lapą pirma spausdintinėmis raidėmis įrašoma žaidėjo pavardė, toliau rašytinėmis vardas.

Rungtynių metu suplyšus marškinėliams nedraudžiama pakeisti marškinėlius atsarginiais.

Čempionate licencijuotos žaidėjos rungtynių metu (trauma ir pan.) negali užimti vietos ant atsarginiųžaidėjų suolelio, įrašant juos į oficialių asmenų sąrašą ir išduodant oficialių asmenų korteles A, B, C, D.

Klubas (rungtynių šeimininkas) 15 minučių po rungtynių protokolo pasirašymo originalo kopiją (skanuojamas arba fotografuojamas pirmas Protokolo lapas) privalo išsiųsti elektroniniu paštu (telefonu) atsakingam už informaciją B. Girdzijauskui gbronius46@gmail.com. ir vyr. teisėjui S. Kisinui silvijusk@gmail.com. Jei dėl techninių kliūčių to padaryti neįmanoma, klubas reikalingą informaciją pateikia telefonu ( 8 645 58852).

Protokolo originalą, pirmą po rungtynių darbo dieną, privaloma paštu išsiusti Grigorijui Gutermanui į ALMRL būstinę Vilniuje: Žemaitės g. 6-410, LT-03117 Vilnius.

Klubas yra pilnai atsakingas už tvarką sporto salėje ir sirgalių elgesį varžybų metu, bei joms pasibaigus, pagalbinio personalo aprūpinimą (informatorius, salės grindų valymas, apsauga ir kt.)

Lietuvos čempionato pirmųjų rungtynių šeimininkėms rekomenduojama organizuoti šventišką čempionato atidarymą , užtikrinti šio renginio tinkamą reklamą, pakviesti kaip įmanoma daugiau spaudos atstovų.

VI. PROTESTŲ PADAVIMO TVARKA

Komandos atsakingasis atstovas gali paduoti protestą dėl rungtynių vykdymo atžymėjęs rungtynių protokole atitinkamą skiltį, perspėjęs rungtynių teisėjus ir inspektorių, per 30 min. pasibaigus rungtynėms.

Pirmo etapo varžybose per 24 valandas pasibaigus rungtynėms turi būti sumokėtas atitinkamas mokestis ir pristatytas motyvuotas paaiškinimas LMRL varžybų vykdymo komisijai. Pateikus protestą, šeimininkų komanda VVK prašymu per 2 dienas turi pateikti kokybišką rungtynių vaizdo įrašą.

Gavus aikštės teisėjų, inspektoriaus, (priešingos komandos oficialiųjų atstovų raštiškus paaiškinimus – jeigu reikia), protestas turi būti išnagrinėtas per dvi dienas nuo įrašo pateikimo.

Antro, trečiojo ir ketvirtojo etapo varžybose atitinkamas mokestis turi būti sumokėtas ir motyvuotas paaiškinimas LMRL varžybų vykdymo komisijai pristatytas iki kitos dienos 10 val. ryto, po įvykusių rungtynių. Protestas turi būti išnagrinėtas iki kitų tų komandų rungtynių pradžios. Etapui pasibaigus protestas turi būti išnagrinėtas per dvi dienas nuo įrašo pateikimo. Laiku neivykdžius minėtų sąlygų protestas nesvarstomas.

Bendro pobūdžio protestai ir protestai dėl teisėjų sprendimų rungtynių metu nesvarstomi.

Protestą išsprendus teigiamai mokestis gražinamas.

Nesutikus su LMRL varžybų vykdymo komisijos sprendimu komanda turi teisę paduoti apeliaciją LMRL teisės ir ginčų komisijai. Apeliacija turi būti išnagrinėta per tris dienas. Iki LMRL teisės ir ginčų komisijos sprendimo galioja LMRL varžybų vykdymo komisijos sprendimas.

VII. REKLAMA

Visos reklamos teisės aikštelėse rungtynių metu pirmiausiai priklauso žaidžiantiems klubams bei LMRL ir LRTA. Reklama negali būti politizuota, rasistinės, religinės pakraipos. Reklaminių skydų aplink aikštelės perimetrą standartai: aukštis iki 90 cm, ilgis iki 400 cm. Televizijos transliacijų patogumui skydai turi būti dengti matiniais dažais arba plėvele.

Reklamos kiekis ant komandos žaidėjų ir oficialių atstovų aprangos neribojamas, tačiau ji neturi užgožti žaidėjų numerių

VIII.KOMANDŲ REGISTRAVIMAS IR LICENCIJŲ IŠDAVIMAS

Paraiškos. Komandų vardinėse paraiškose patvirtintose klubo vadovų parašu ir antspaudu galima registruoti neribotą žaidėjų skaičių. Paraiškų forma pridedama. Paraiškose privalo būti užpildytos visos skiltys.

Paraiškos komandų, kurių miestuose yra kūno kultūros ir sporto medicinos centrai, tvirtinamos tiktai šiuose medicinos centruose gydytojo parašais ir antspaudais. Kartu su paraiškomis klubai privalo pateikti komandų bendrąsias nuotraukas elektroninėse laikmenose su tikslu patalpinti medžiagą lygos el. puslapyje.

Po nuotraukomis aiškiai išvardinti žaidėjų, trenerių, vadovų, rėmėjų vardus bei pavardes, tiksliai nurodant jų vietą nuotraukoje‘.

Paraiškoje registruoti galima neribotą žaidėjų ir oficialių atstovų skaičių. Komandos sudėtis rungtynių metu yra 16 žaidėjų ir 4 oficialūs asmenys, registruoti paraiškoje, iš viso ne daugiau 20 žmonių. Į rungtynių protokolą, kur rašomi oficialieji asmenys, galima įrašyti tik tuos atstovus, kurie registruoti kaip „oficialieji asmenys”. Jie rungtynių metu privalo nešioti specialias korteles su įrašytomis raidėmis A, B, C, D ir pakabintomis gerai visiems matomose vietose (pvz. ant krūtinės). Korteles svečių komandai pateikia šeimininkai.

Lietuvos rankinio čempionate moterų lygos varžybose ribojamas žaidėjų, turinčių kitos šalies pilietybę skaičius. Lietuvos čempionato rungtynėms galima registruoti tris žaidėjas, turinčias ne Europos Sąjungos šalies pilietybę. Žaidėjų atvykusių iš Europos Sąjungos šalių skaičius neribojamas.

Komandos neprivalo turėti popierinių licencijų, bet privalo turėti Lietuvos moterų čempionato vyr. teisėjo patvirtintus komandų sąrašus visose oficialiose LMRL varžybose.

Paraiškos pateikiamos LMRL direktoratui gavus LRF patvirtinimą dėl žaidėjų atitikimo LRF žaidėjų statuso ir transferų reglamentui. Žaidėjų licencijuojamos pagal klubų pateiktas paraiškas.

LMRL direktoratui pateikiamas visas komplektas medžiagos: paraiška, turimos licencijos, klubo ir rėmėjų logotipai, komandos nuotrauka. Pateikti duomenys: klubo/ komandos kontaktinio asmens vardas, pavardė, klubo faktinis buveinės adresas korespondencijai siųsti, telefono, fakso numerio, kontaktinio asmens elektroninio pašto adresas, banko sąskaitos rekvizitai.

Pateikiant dokumentacijos paketą LMRL direktoratui, pateikiamas dokumentas patvirtinantis licencinio mokesčio sumokėjimą. Visa medžiaga dalyvavimui čempionate pateikiama iki rugsėjo 30 d. (imtinai) LMRL direktoratui el. paštu guterman_g@yahoo.com su aiškiai išvardintais žaidėjų, trenerių, vadovų, rėmėjų vardais bei pavardėmis, tiksliai nurodant jų vietą nuotraukoje.

Licencijos išduodamos tik einamojo čempionato varžyboms vienam sezonui. Vadovaujantis LRF žaidėjų perėjimo iš klubo į klubą reglamentu visoms paraiškoje registruotoms žaidėjoms išduodamos licencijos, kurių kaina nustatyta baudų ir mokesčių reglamente. Visi perėjimai galimi iki 2016 metų sausio 31 d.

 1. DOPINGO KONTROLĖ

Visų komandų, dalyvaujančių Lietuvos moterų rankinio čempionate, žaidėjos privalo paklusti dopingo kontrolei, jeigu tokią organizuoja Lietuvos ar tarptautinė antidopingo komisija.

 1. X. TEISĖJAVIMAS

Lietuvos moterų rankinio čempionato teisėjavimą, vadovaujantis pasirašytos bendradarbiavimo sutarties nuostatomis, organizuoja LMRL varžybų vykdymo komisija ir Lietuvos rankinio teisėjų asociacija. Teisėjus ir inspektorius skiria čempionato vyriausiasis teisėjas iš Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos sąrašo.

Čempionatas vykdomas pagal IHF rankinio taisykles.

Paskirtiems susitikimui teisėjams neatvykus, skiriami kiti atvykę arba vietiniai teisėjai iš Lietuvos rankinio teisėjų asociacijos patvirtinto sąrašo. Teisėjai neatvykę be pateisinamos priežasties baudžiami pagal LMRL baudų ir mokesčių reglamentą. Pateisinama priežastimi teisėjams neatvykti į rungtynes gali būti sąlygota dėl “force majeure” aplinkybių veikimo (šios aplinkybės suprantamos taip kaip jas nustato Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas), arba autoįvykis, pateikus kelių policijos protokolą apie autoįvykio fiksavimą.

Kiekvienas rungtynes vykdo teisėjų brigada: du aikštės teisėjai, sekretorius, laikininkas, informatorius ir rungtynių inspektorius. Sekretoriate negali dirbti atsitiktiniai, nekompetentingi, jaunesni kaip 18 metų asmenys. Sugedus laikrodžiui, laikininkas privalo skelbti laiką kas 5 min., likus 5 min. iki kėlinio pabaigos – kas 1 min., likus iki kėlinio pabaigos 1 minutei – kas 15 sekundžių.

Prieš pradedant rungtynes, rungtynių inspektorius privalo patikrinti dalyvių sąrašą su vyr. teisėjo parašu. Teisėjai negali pradėti rungtynių, kol nėra medicinos personalo. Medicinos personalas turi atvykti 30 min. prieš rungtynes. Medicinos personalui neatvykus 30 min. po paskirto rungtynių laiko pradžios, rungtynės nevykdomos, pralaimėjimas įskaitomas priimančiai komandai, rezultatu 0:10.

Rungtynėms pasibaigus užpildytą rungtynių protokolą pasirašo sekretorius, laikininkas, aikštės teisėjai ir inspektorius išvardyta tvarka.

 

 1. XI. KOMANDŲ PRIĖMIMO TVARKA

Priimanti komanda privalo sutikti atvykstančiąją komandą bei teisėjus ir parūpinti:

 1. Rankinio aikštelę (salę) su tvarkingais vartais ir aikštės linijomis, švieslentę, kitą būtiną įrangą;
 2. Žaidėjams ir teisėjams persirengimo patalpas su šilto vandens dušais;
 3. Vietinius teisėjus, 3 žmonių sekretoriatą (sekretorių, laikininką, informatorių);

4.Medicinos personalo budėjimą 30 min. prieš rungtynes ir rungtynių metu. Jeigu abi komandos turi medicinos personalą, jie registruojami komandų sudėtyje. Jeigu atvykusi komanda neturi medicinos personalo, priimančios komandos medikas randasi vietoje, skirtoje rungtynių medicinos personalui ir į rungtynių protokolą neįrašomas. Jeigu komandos susitaria, kad rungtynėse bus atvykusios komandos medicinos personalas, jis įgauna rungtynių mediko statusą ir randasi vietoje, skirtoje rungtynių medicinos personalui.

 1. Komandos privalo žaisti salėse, atitinkančiose EHF reikalavimus;
 2. 6. Pageidautina turėti asmenį su atitinkamomis priemonėmis grindims, rungtynių metu, valyti. Nesant grindų valytojų, teisėjų kvietimu, aikštelę privalo valyti besiginančios komandos žaidėjai, esantys aikštelėje.

XII. FINANSINIAI ATSISKAITYMAI

 1. Išlaidas, susijusias su komandų komandiravimu (kelionė, maistpinigiai, nakvynė ir kt.), apmoka komandiruojantis klubas.
 2. Salės nuomos, sekretoriato, medicininio aptarnavimo, reklamos išlaidas apmoka priimantis klubas.
 3. Čempionato teisėjų ir inspektorių maistpinigius, kelionės ir nakvynes išlaidas apmoka klubai lygiomis dalimis pagal LMRL direktorato pateiktas sąskaitas.
 4. Įmokos dydį ir apmokėjimo grafiką klubams nustato ir tvirtina LMRL valdyba.
 5. Atsiskaitymus su teisėjais, inspektoriais vykdo LMRL direktoratas pagal sutartyje tarp LMRL ir Lietuvos teisėjų asociacijos numatytas finansines sąlygas ir tvarką.

 

XIII. APDOVANOJIMAS

Komanda, užėmusi Lietuvos rankinio čempionate I vietą, apdovanojama taure bei I-osios vietos diplomu. Žaidėjos ir komandos oficialūs atstovai, (iš viso 22 žmonių) aukso medaliais ir diplomais. Komandos iškovojusios II ir III vietas, apdovanojamos taurėmis ir atitinkamo laipsnio diplomais, o žaidėjos bei komandos oficialūs atstovai medaliais ir diplomais.

Čempionato nugalėtojų apdovanojimo metu yra pagerbiamos 7 geriausios čempionato žaidėjos pagal žaidimo pozicijas ir naudingiausioji žaidėja, kurias renkamos pagal naujai parengtą reglamentą, patvirtintą valdybos ir jos apdovanojamos specialiais prizais. Apdovanojama rezultatyviausioji čempionato žaidėja. Spaudoje skelbiamos po 3 geriausias kiekvienos pozicijos žaidėjas. Taip pat „Garbingo žaidimo” prizu, kuriuo gali būti apdovanotos žaidėjos, treneriai, teisėjai ir kt. asmenys.

Nuostatai patvirtinti LMRL valdybos posėdyje 2015 metų spalio mėn. 11 d. (valdybos posėdžio protokolo Nr. 18).

 

LMRL direktorius Grigorijus Gutermanas

---